DGS Dershane Tavsiyesi


 
Geçen sene Eylül ayında dikey geçiş sınavı için bir dershaneye başlamak istedim. Bulunduğum şehirde Tasarı Akademi, Yediiklim, Murat Eğitim ve Uzman Kariyer dershaneleri vardı. İlk olarak Tasarı Akademiye gittim ve ikna olup diğerlerinden vazgeçtim. 😀 Neyse ki daha sonra pişman olmadım. Tasarı dershanesini seçmemin en büyük sebebi tamamen DGS’ye yönelik olması ve çok tavsiye edilmesiydi.
 
Bir ay boyunca sıfır matematik denilen temellendirme derslerini gördük. Aslında gereksiz buluyordum, en temelden yavaş yavaş ilerliyorduk. Ama bir ay sonra katkısını çok iyi anladım. Matematik hocamız ilk derste şöyle demişti: “Normal bir insan konuştuğunu anlıyorsa, o insanın potansiyeli sınırsızdır.”
 
Sıfır matematik kursundan sonra dershane tam anlamıyla başlıyor. Önce seviye tespit sınavına giriliyor. Bu sınavın sonucuna göre derece sınıfları belirleniyor. Matematik konuları 3’e bölünerek 3 farklı hocayla işleniyor.
 

 
 
Matematik, Geometri, Türkçe, Sayısal-Sözel Mantık için konu anlatımlı kitaplar ve çözümlü vitamin soru bankası veriliyor.
 
Dershanenin sınav takvimi oluyor. Her ay Türkiye geneli denemelere girerek gelişiminizi takip edebiliyorsunuz. Konular bitince ekstra fasiküllerle tekrar edip soru çözüyorsunuz.
 

 
 
En son aşamada ise bol bol deneme çözerek kampa giriyorsunuz. Tasarı Akademi dershanesini kesinlikle öneriyorum. Yıl içinde onlarca kitap veriyorlar. Bu çok iyi bir fırsat. Ama şunu da unutmayın, her şey sizde bitiyor.